Przygotowania ślubne, a pytania (nie) wygodne…

 

Stało się… Właśnie się zaręczyłaś, chcesz wszystkim ogłosić radosną nowinę! Przygotuj się na kilka pytań, a nawet rad które wypowiedziane po raz kolejny, mogą zacząć Cię denerwować…

1.To kiedy ten ślub?

Obiecuję Ci, że w przeciągu doby od zaręczyn takie pytanie padnie kilka razy…. Z jednej strony to nic złego, wiele osób będzie się bardzo cieszyć i zapyta z czystej troski, ale jeśli byłaś zaskoczona zaręczynami to skąd możesz znać odpowiedź na to pytanie. Natomiast po ślubie, przygotuj się na pytania o dzieci 😉

2. Jaką będziesz mieć sukienkę?

Niepozorne pytanie, ale…. czy gwiazdy przed rozdaniem Oskarów pokazują w jakich sukienkach przejdą po czerwonym dywanie? Panna Młoda chce czuć się wyjątkowo w dniu ślubu, dlatego wolałaby nie zdradzać jak będzie wyglądać, tak aby zaskoczyć gości. Oczywiście mama, siostra czy świadkowa będą znały odpowiedź na to pytanie, ale warto zatrzymać to w tajemnicy.

3. Sukienka będzie biała? A dlaczego nie biała? A dlaczego z trenem? Będzie Ci wygodnie? Jak to bez welonu?

Pamiętajcie, że podczas planowania ślubu każda para wpada w sidła stresu i najlepiej go im nie dokładać (będą o tym wiedziały osoby, które już to przechodziły), więc nie warto stresować Panny Młodej. Jeśli zdecydowała się na kolor ivory to najprawdopodobniej wygląda w nim zniewalająco, jeśli chce zrezygnować z welonu, a marzy jej się tren to powstrzymajcie się od komentarzy. Jestem przekonana w 100%, że przeanalizowała każde za i przeciw wybierając, taką a nie inną kreację. Każda osoba ma inny gust w czym innym czuje się dobrze i będzie inaczej doradzać. Jeśli Ty marzysz o sukni syreny, to nie znaczy że nasza Panna Młoda będzie w niej wyglądać korzystnie, może bardziej pasuje do niej krój princessy.

4. A będzie Dj czy orkiestra?

Na pozór bardzo niewinne pytanie. Jako Panna Młoda musisz pamiętać, że nie ważne jaka jest odpowiedź, będą zwolennicy i przeciwnicy. Bo jak orkiestra to usłyszysz – będą mało grać i tylko po polsku, jak DJ to będzie nuda itd…. Pamiętaj, nie dogodzisz każdemu. Orkiestra może super zagrać i porwać tłumy, a Dj zaskoczyć wszystkich swoją charyzmą i pomysłowością. Przyszłym gościom przypominam, że jeśli Para Młoda zdecydowała się na jakikolwiek wariant to na pewno przemyślała go bardzo dokładnie. Powstrzymajmy się zatem od “dobrych rad” gdyż decyzja już zapadła i oprawa muzyczna jest wybrana.

5. Koło kogo mnie posadzisz? O nie, tylko nie koło cioci Marysi!

O tak jedno z moich ulubionych pytań…. Znów muszę się odwołać do par, które są już po ślubie. Pamiętacie jak ciężko było rozsadzić dwie rodziny, tak aby każdy czuł się dobrze? No właśnie… Wiadomo, że nie każdy, kto wybiera się na ślub wszystkich zna, ale nie dajmy się zwariować. Rozsadzanie gości to często zmora Pary Młodej, a niestety życzliwe preferencje  gości nie pomagają. Przyszli małżonkowie, na pewno postarają się jak tylko mogą, żebyście byli zadowoleni, ale nie kręćcie nosem, jeśli nie usiądziecie idealnie tam gdzie byście chcieli. W końcu na weselu nie tylko się siedzi 😉

6. A jaki macie kolor przewodni? Jesteś pewna, że taki chcecie?

Jak już można wywnioskować – gustów jest tyle co osób. Jako Wedding Planner, muszę zaznaczyć, że częstego wybrany „kolor przewodni” przeplata się z innymi. Więc słysząc róż, nie wyobrażajmy sobie, od razu różowego samochodu, sukni czy garnituru Pana Młodego 😉 Mogą to być podkreślone detale, które pięknie będą współgrały z innymi kolorami. Znów zaznaczam, że przygotowania do ślubu zajmują sporo czasu i wszelkie decyzje są podejmowane z rozwagą i przemyśleniem. Każdy chce mieć piękny, niezapomniany ślub i spędzi trochę czasu nad jego planowaniem.

7. A co będzie do jedzenia? Jak to zupa krem?! A rosołek?A to nie będzie za mało?

Kwestia jedzenia na weselach ciągle ewoluuje, a Pary Młode coraz częściej odchodzą od tradycyjnych potraw, szukając ciekawych, czasem zaskakujących rozwiązań kulinarnych. Oczywiście, nie każdy będzie zadowolony, ale inne nie znaczy gorsze. Może osoba, która nie była zadowolona z kremu ze szparagów, będzie nim zachwycona? Oczywiście warto dać gościom wybór i nie narzucać całkowicie swojego gustu, ale przecież na weselu jest tyle opcji 😉 Każdy powinien znaleźć coś dla siebie.

Podsumowując, pamiętajcie że jest to wpis z przymrużeniem oka 😉 Jako była Panna Młoda pamiętam doskonale jak dobre rady najbliższych powodowały mętlik w głowie. Oczywiście, że każdy chciał dla mnie jak najlepiej, ale od natłoku porad zaczęłam zatracać swoją wizję ślubu. Dlatego wszystkim Parom Młodym życzę aby podczas przygotowań towarzyszył im spokój. Nie zapominajcie, żeby przede wszystkim dzień ślubu odpowiadał Wam! To dla Was ma być wspaniały czas, pełny niezapomnianych chwil.

Natomiast przyszłym gościom i najbliższym Pary Młodej, radzę postawić się na ich miejscu. Osoby po ślubie wiedzą o czym mówię 😉 Każdy kto planował takie wydarzenie wie, że nie jest to taka prosta sprawa. W końcu ma to być jeden z najlepszych dni w życiu!

~ W&M

Leave a Reply